Region Cup för Optimistjollar 2002 reg. 4
Vandringspriset för Region Cupen
Region 4 har 2+3+3+3 = 11 platser med en tjejkvot på 2 till Rikskvalet 2002 enligt SOF
Vem är vem?
Swe 3843 Filip Bolmgren RJK född -87
Seglar en Finessa med Olimpic segel.
Klar för rikskval 2002
Filip vann cupen
Swe 3713 Renée Mårtensson RJK född -87
Seglar en OSIS med Northsail segel
Klar för rikskval 2002
Renée blev 2a
Swe 3769 Jens Holmberg MSS född -87
Seglar en Finessa med Northsail segel
Klar för rikskval 2002
Jens blev 3a
Swe 3705 Magnus Rasmusson RJK född -89
Seglar en Finessa med Northsail segel.
Klar för rikskval 2002
Magnus blev 4a
Swe 3825 Emil Håkansson OTS född -88
Seglar en Finessa med Elvström segel
Klar för rikskval 2002
Emil blev 5a
Swe 3568 Malin Cronqvist SSP född -88
Seglar en Råda med Northsail segel
Klar för rikskval 2002
Malin blev 6a
Swe 3794 Fredrik Mårtensson RJK född -89
Seglar en OSIS med Northsail segel
Klar för rikskval 2002
Fredrik blev 7a
Swe 3686 Josefine Persson KSS
Seglar en Nordest
Klar för rikskval 2002
Josefine blev 8a
Swe 3635 Viktor Bolmgren RJK född -89
Seglar en OSIS med ToniTio RADIAL segel
Klar för rikskval 2002
Viktor blev 9a
Swe 3869 Otto Hamel KSS född -89
Seglar en Nordest med Elvström segel
Klar för rikskval 2002
Otto blev 10a
Swe 23050 Kristoffer Svensson LBSK född -88
Seglar en Winner med Northsail segel
Kristoffer blev 11a
Swe 3828 Philip Abrahamsson OTS
Seglar en Finessa med Northsail segel
Philip blev 12a
Swe 3715 Hannes Brange ÄSSS född -88
Seglar en OSIS med Northsail segel
Klar för rikskval 2002
Hannes kom på 13e plats
Swe 3595 Josefin Persson CHSS
Seglar en Winner
Josefin kom på 14e plats
Swe 23051 Jonatan Asu LBSK
Seglar en Winner med Northsail segel
Jonatan kom på 15e plats
Swe 3646 Anna Wikner RJK född -87
Seglar en Winner med Northsail segel
Anna kom på 16e plats
Swe 3691 Christer Rasmusson RJK född -87
Seglar en Opti-X med Northsail segel
Christer kom på 17e plats
Swe 23293 Mårten Wikner RJK född -90
Seglar en Winner med Northsail segel
Mårten kom på 18e plats
Swe 3638 Karl Lindqvist MSS född -87
Seglar en Råda
Karl kom på 19e plats
Swe 3781 Max Salminen SSP
Seglar en Finessa
Max kom på 20e platsSwe 3744 Thomas Göransson BOJK
Thomas kom på 21e platsSwe 23277 Malin Björk KNSS
Seglar en OSIS
Malin kom på 22e plats
Resultat Region Cup Region 4 år 2001-2002
2002-05-06